2011 : fillim i ndėrtimit!

E shkruar nga:
Webmastere e shtunė 19 shkurt 2011

Pas njė viti pergatitje, momenti themelore i Guariamoli ka qėnė tė marrė pėrsipėr aktivitetin e CIMIC tė Ushtrisė Italiane nė Kosovė nė menaxhim tė pacientėve tė vegjėl qė kanė nevojė tė trajtohen nė Itali pėr shkake tė pamundėsis shėrimit nė Kosovė.
Nė shkurt tė vitit 2011, njė delegacion i parė, i pėrbėrė nga pėrfaqėsues tė Shoqatės Ana Moise dhe Fondacionit Luchetta, udhėtoi pėr nė Pejė, ne Villaggio Italia, pėr tė pėrgatitur terrenin pėr takimin e ardhshėm nė prill.
Edhe pse ishte dimėr shumė I ftohet nė kosovė, Alessandro dhe Mauro nuk u tėrhoqen prapa nė asgjė (as pėr tė respektuar ngritjen e flamurit herėt nė mėngjes), duke shoqėruar Ushtarin CMS Cosenza I cili na informoj nė lidhje me procedurat, kontaktet dhe gjendjen e pacientėve, me kėtė rast, i regjistruam nė faqėn e internetit tė menaxhimit tė rrjetit Guariamoli.Videoja dėshmon disa vėshtirėsi tė motit qė dy tė dėrguarit i kanė pėrjetuar ....por gjithmonė me njė buzėqeshje!

Përdor faqen e FaceBook për videot tuaja!